ATB Save Fuel-کاهنده سوخت
logo-samandehi

atb save fuel

روش های کاهش مصرف سوخت

در این مطلب قصد داریم که راهکار ها و ترفندهای کاهش مصرف سوخت خودرو را به شما اموزش دهیم تا بتوانید با استفاده از آنها مصرف بنزین خودرو خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید و به عبارتی در مصرف سوخت صرفه جویی کنید.

ترفند های کاهش مصرف سوخت خودرو

در این مطلب از گروه atb قصد داریم که چند روش مهم و موثر برای کاهش مصرف سوخت خودرو در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید مصرف سوخت خودرو خود را به سادگی کاهش دهید.

پس خودکار و کاغذ خود را آماده کنید، نکاتی که به شما آموزش می دهیم را یادداشت کنید تا با استفاده از آنها مصرف سوخت خودرو خود را پایین تر بیاورید.

 

راه های کاهش مصرف سوخت خودرو

 

درب باک خودرو خود را بررسی کنید.

 بررسی ها نشان می دهد که 17 درصد از کل خودرو های در حال تردد درب باک ناسالمی دارند و همین موضوع باعث افزایش مصرف سوخت آنها می شود، از طرفی یکی از دلایل روشن شدن چراغ موتور شما خرابی درب باک است. شما میتوانید با برطرف کردن این مشکل و خرید درب باک جدید مصرف سوخت خود را کاهش دهید.

 

میزان بودن فرمان را بررسی کنید.

عبور ناگهانی از چاله ها یا تصادف های جزئی ممکن است که تنظیم  فرمان و چرخ های خودرو شما را به هم زده باشد. این موضوع علاوه بر این که باعث می شود تایر های شما فرسایش پیدا کنند، فشار بیشتری را به  موتور شما وارد می شود و به این صورت 10 درصد مصرف سوخت خودرو شما افزایش پیدا می کند. برای پیدا کردن این عیب کافیست انحرافات خودرو خود را وقتی در حال رانندگی بررسی کنید و در صورت وجود هر مشکلی، خودرو خود را به  تعمیرگاه ببرید.

 

وضعیت کلی تایر ها را بررسی کنید.

آمار های به دست آمده نشان دهنده این است که 25 درصد کل خودرو ها باد تایر های خود را تنظیم نکرده اند و این موضوع روی افزایش فشار روی موتور و افزایش مصرف سوخت تاثیر گذار است، همچنین از طرفی باعث می شود که سایش تایر های شما افزایش پیدا کند و عمر آنها را کاهش می دهد. کم بودن باد تایر ها تاثیر مستقیمی بر روی افزایش مصرف سوخت دارد و باید این موضوع را در فصل های مختلف در نظر داشته باشید. چون در فصل های سرد باد تایر کاهش پیدا می کند و توجه نکردن به  این موضوع باعث می شود که مصرف سوخت شما بیش از حد بالا برود.

 

استفاده از دستگاه مغناطیسی هوشمند کاهش مصرف سوخت

یکی از بهترین و موثرترین روش هایی که این روز ها می توانید از آن برای کاهش مصرف سوخت خود استفاده کنید استفاده از دستگاه کاهنده مصرف سوخت مغناطیسی است که بعد از صافی بنزین شما نصب می شود و به  این صورت می توانید از آن استفاده کنید. آزمایشات ما در این زمینه نشان داده است که نمونه دستگاه مغناطیسی هوشمند کاهش مصرف سوخت ATB magnetic fuel می تواند مصرف سوخت خودرو شما را از 15 تا 25 درصد کاهش دهد. روند کارکرد این دستگاه به این صورت است که ساختار ملکولی بنزین را منظم می کند و همین موضوع باعث بهتر سوخت بنزین در موتور می شود. این کار علاوه بر کاهش مصرف سوخت باعث بالا رفت راندمان کلی خودرو شما خواهد شد.

atb-atb save fuel