ATB Save Fuel-کاهنده سوخت
logo-samandehi

atb save fuel

تاثیر دستگاه کاهنده مصرف سوخت مغناطیسی روی سلامت موتور خودرو

تاثیر دستگاه کاهنده مصرف سوخت مغناطیسی روی سلامت موتور خودرو به این دلیل است که این دستگاه با مغناطیسه کردن سوخت خودرو شما علاوه بر کاهش مصرف باعث بهبود احتراق می شود که در ادامه این مطلب از گروه ATB در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

دستگاه کاهنده مصرف سوخت مغناطیسی روی سلامت موتور خودرو چه تاثیری دارد؟

قبلا در خصوص موارد کلیدی دستگاه کاهنده سوخت صحبت کرده ایم و گفتیم که این  دستگاه چگونه بر روی کاهش مصرف بنزین تاثیر می گذارد، در این مطلب از گروه ATB قصد داریم کمی دقیق تر به  این دستگاه نگاه کنیم و یکی دیگر از مزایای آن را با هم بررسی کنیم، یعنی: "بهبود عملکرد موتور خودرو و تاثیر مثبت روی سلامت خودرو" پس اگر به سلامت خودرو خود اهمیت می دهید، این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

 

دستگاه مغناطیسی هوشمند کاهش مصرف سوخت ATB magnetic fuel چه تاثیراتی روی عملکرد موتور خودرو دارد؟

  • اولین موردی که به آن می توان اشاره کرد این است که این دستگاه کمک می کند که هیدروکربن های نسوخته HC که به همراه CO از اگزوز خارج می شوند، در زمان احتراق در موتور خودرو بهتر بسوزند و به عبارتی عملیات احتراق درست تر و اصولی تر انجام شود.
  • مورد دوم این است که میزان و کیفیت احتراق و سوختن هیدروکربن ها بر اساس ظرفیت آنها، یعنی الکترون های لایه خارجی آنها، مشخص می شود، استفاده از نیروی مغناطیسی باعث می شود که شما روی الکترون های لایه آخر مواد سوختنی مورد نظرتان کنترل داشته باشید و کیفیت سوختن آنها را بالاتر ببرید.
  • میدان مغناطیسی مناسب باعث می شود که ساختار سوخت اصلاح  شود، ملکول های آن منظم تر شوند و توانایی مخلوط شدن با هوا را به  راحتی داشته باشند. همین باعث می شود بنزین بهتر بسوزد و موتور راندمان بالاتری داشته باشد.

خب، حالا با در نظر داشت سه موردی که در قسمت بالا برای شما توضیح دادیم، تاثیر این دستگاه را بر سلامت موتور خودرو بررسی می کنیم.

 

تاثیر میدان مغناطیسی بر روی سلامت موتور خودرو

با استفاده از میدانهای مغناطیسی تمام بخشهای الف، ب، و ج رعایت شده و به وقوع می پیوندد. اكنون به توضیح هر یك از بخشها می پردازیم :

وقتی بنزین داخل موتور خودرو وارد شده است و در حال سوختن است، در ابتدا هیدروژن موجود در سوخت می سوزد و سپس اتمهای کربن شروع به سوختن می کنند. در شرایط معمولی بعضی از کربن ها اکسیده می شوند و باعث می شوند که بنزین به صورت ناقص بسوزد و دلیل این ناقص سوختن این است که کربن های موجود رد سوخت به درستی با اکسیژن مخلوط نمی شوند و احتراقی که انجام می دهند کم حرارت می باشد.
دستگاه مغناطیس کننده باعث می شود که کربن های موجود در بنزین درست تر شکل بگیرند و با اکسیژن مخلوط شوند و در نتیجه زمان احتراق راندمان بالاتری داشته باشید.
ولی اگر بنزین به  صورت ناقص در خودرو بسوزد چه اتفاقی می افتد؟ آیا این موضوع برای سلامت موتور خودرو مضر است؟
پاسخ شما بسیار ساده است: "هر چقدر کیفیت احتراق صورت گرفته در موتور بهتر باشد، قطعات موجود در موتور عمر بیشتری خواهند داشت و کثیفی کمتری خواهند گرفت. زمانی که قسمت های مختلف داخل موتور شما دچار جرم گرفتگی و دوده زدگی می شود، روان بودن عملکرد خودرو شما کاهش می یابد و شما شاهد مصرف سوخت بالا و راندمان پایین و عمر پایین موتور خواهید بود!"

 

atb-atb save fuel