ATB Save Fuel-کاهنده سوخت
logo-samandehi

atb save fuel

راهکارهای کاهش آلودگی خودرو

در ادامه این مطلب از گروه ATB قصد داریم که در مورد ترفند ها و راهکار های کاهش آلودگی های خودرو صحبت کنیم تا بتوانید با استفاده از این روش ها آلودگی خودرو خود را کاهش دهید و به این ترتیب بتوانید به داشتن هوایی پاک کمک کنید.

چطور آلودگی خودرو خود را کاهش دهیم؟

یکی از مواردی که همه مردم از آن شاکی هستند و باعث آزار آنها می شود، آلودگی هواست. از طرفی یکی از عوامل آلودگی هوا به خصوص در شهر های بزرگ آلودگی ایجاد شده توسط خودرو ها است، شاید حرفی که قصد زدن آن را دارم باعث شود کمی آزرده خاطر شوید، ولی: "شکایت کردن از وضع آب و هوا و آلودگی چه فایده ای دارد، وقتی خود شما حتی یک قدم برنمیدارید؟" البته این که در حال مطالعه این مطلب هستید و شروع به تحقیق در این خصوص کرده اید یک نشانه خوب است و نشان دهنده با فکر بودن و مسئولیت پذیری شما در خصوص وضع موجود است.
شاید با خود بگویید که چه فایده وقتی افراد مسئول هیچ مسئولیتی را در این خصوص قبول نمی کنند؟ با عرض تاسف باید بگویم که حرف شما درست است و مسئولیت ناپذیری یکی از ویژگی های کلیدی مسئولان ماست. ولی در مورد این  یک مشکل، یعنی آلودگی هوا، بهتر است که از خودمان شروع کنید و امید خود را از بالا دست قطع کنیم؛ چرا که اگر ما هم بی مسئولیت باشیم، اول از همه خودمان و فرزندانمان آسیب می بینند.
در ادامه این مطلب از گروه ATB قصد داریم که راههای کاهش آلودگی خودرو را با هم مرور کنیم و نکات و ترفند هایی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

 

روش های کاهش آلودگی خودرو

 

باد چرخ‌های اتومبیل‌تان را تنظیم کنید.

زمانی که چرخ خودرو شما پرباد یا کم باشد موتور خودرو شما باید بیشتر کار کند و این موضو باعث تولید آلودگی بیشتر خواهد شد. پس تقریبا هر هفته برای تنظیم  باد خودرو خود اقدام کنید.

 

وزن خودرو خود را پایین نگه دارید

زمانی که خودرو مجبور باشد وزن زیادی را جابجا کند نیاز به سوخت بیشتر و کارکردن بیشتری دارد و به  این صورت آلودگی بیشتری هم تولید خواهد کرد، به همین دلیل سعی کنید وسایل اضافه را بی دلیل با خود حمل نکنید.

 

استفاده از لاستیک های دوستدار محیط زیست

لاستیک های دوستدار محیط زیست مانند لاستیک‌های Ecopia EP422 از شرکت بریجستون علاوه بر این که از آلودگی ایجاد شده توسط تایر ها جلوگیری می کند، بلکه  باعث می شود که موتور خودرو عملکرد بهتری داشته باشد.

 

تغییر سرعت نا گهانی را کنار بگذارید

یکی از مواردی که باعث زیاد شدن آلودگی خودرو می شود تغییر سرعت ناگهانی است، فقط کافیست حرکت روان و یکنواختی داشتته باشید تا هوا را کمتر آلوده کنید.

 

در شرایط غیر ضروری از A/C استفاده نکنید.

روشن نگه داشتن A/C باعث می‌شود که دور موتور ماشین شما بالا بروند و در نتیجه مصرف سوخت و آلایندگی بیشتری داشته باشد.

 

 

باک بنزین را از حد مجاز پرتر نکنید.

زمانی که شما بیش از حد باک خودرو خود را پر می کنید مازاد سوخت بخار می شود و باعث آلودگی بیشتر می شود.

 

از دستگاه کاهنده مغناطیسی هوشمند استفاده کنید.

بااستفاده از کاهنده مغناطیسی هوشمند مصرف سوخت خودرو می توانید علاوه بر این که مصرف سوخت خودرو خود را بین 15 تا 25 درصد کاهش می دهید، باعث می شوید که بنزین در موتور بهتر بسوزد و از ایجاد آلودگی های مضر مانند مونواکسید کربن جلوگیری می کنید. شما می توانید مطالب زیر را در خصوص این محصول مطالعه کنید تا با آن بیشتر آشنا شوید.پ

بهترین روش کاهش مصرف بنزین

تاثیر دستگاه کاهنده مصرف سوخت مغناطیسی روی سلامت موتور خودرو

 

 

atb-atb save fuel