ATB Save Fuel-کاهنده سوخت
logo-samandehi

atb save fuel

ترفند های کاهش مصرف سوخت خودرو در مسیرهای شهری

روش های کاهش مصرف سوخت در مسیر های شهری برای افرادی که بیشتر در مسیر های درون شهری تردد دارند می تواند بسیار مفید باشد و به آنها کمک کند تا در مصرف بنزین صرفه جویی کنند که در ادامه این موضوع را با هم بررسی می کنیم و ترفند های کاهش مصرف سوخت خودرو در مسیرهای شهری را در اختیار شما قرار می دهیم

چطور مصرف سوخت خودرو در مسیر های شهری را کاهش دهیم؟

تقریبا همه ما می دانیم که مصرف خودرو در مسیر های شهری بیشتر از مسیر های بین شهری است و از طرفی هم گاهی واقعا نمی توان از خودرو استفاده نکرد و به جای آنها از ئسایل نقلیه جمعی و ... استفاده کرد. شلوغی بیش از حد، عجله  داشتن و نداشتن امنیت کافی همیشه قسمتی از معایب استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس بوده است و نمی توان به  راحتی از این موارد چشم پوشی کرد، پس باید رو به  روش هایی آورد که مصرف سوخت خودرو را کاهش دهد تا تردد با خودرو شخصی از نظر اقتصادی به  صرفه تر باشد و از طرفی آلودگی کمتری به  محیط شهری اضافه کند. در ادامه چند راهکار تست شده و موثر در اختیار شما قرار می دهیم.

 

روش های کاهش مصرف سوخت در مسیر های شهری

 • نقشه حرکت را به همراه داشته باشید
  برای جلوگیری از اشتباه در تعیین مسیر، نقشه راه را همراه داشته باشید. بررسی ها نشان می دهد اشتباهات در تعیین مسیر 5 تا 10 درصد سوخت اضافی را به خودرو تحمیل می کند.
 • از سرعت مناسب استفاده کنید
  در بیشتر خودروها بهترین سرعت از نظرمصرف سوخت 85 تا 90 کیلومتر است. در صورت رانندگی با سرعت بالا (مثلا 110 کیلومتر در ساعت) با سرعت 80 کیلومتر در ساعت برانید و به میزان 25 درصد (2/9 لیتر در هر 100 کیلومتر) در مصرف سوخت صرفه جویی کنید.
 • از ترمزهای ناگهانی و از حرکت پرگاز در زمان شروع حرکت خودداری کنید. خودرویی که به آهستگی شتاب می گیرد یا از شتاب خود می کاهد 20 درصد کمتر از خودرویی که به سرعت شتاب خود را کاهش یا افزایش می دهد سوخت مصرف می کند.
 • از کارکرد صحیح ترموستات مطمئن شوید
  خودرو هایی که ترموستات آنها درست کار می کند 2 درصد کمتر سوخت مصرف می کنند.
 • مسیر هایی مثل بزرگراه ها و بلوار ها انتخاب کنید که تغییر سرعت کمتری داشته باشید.
 • زمان تردد خود را مدیریت کنید و سعی کنید از ترافیک دور بمانید.
 • از حمل وسایل اضافی خودداری کنید تا وزن خودرو کاهش پیدا کند.
 • باد لاستیک های خودرو را تنظیم کنید، این کار تا سه درصد مصرف سوخت خودرو را کاهش می دهد.
 • کمتر از کولر استفاده کنید
  شما میتوانید زمان استفاده از کولر را چرخشی کنید یا در مواقعی که میتوانید با بازکردن پنجره دما را تنظیم کنید، چرا که استفاده از کولر 10 مصرف سوخت شما را افزایش می دهد.
 • از دستگاه کاهنده مغناطیسی هوشمند مصرف سوخت استفاده کنید.
  استفاده از این دستگاه باعث می شود که بنزین وارد شده به  موتور خودرو از لحاظ ساختار منظم شده باشد و در نتیجه احتراق در موتور بهتر انجام شود، این موضوع باعث بالا رفتن راندمان موتور خودرو شما می شود و به  عبارت دیگر با مصرف سوخت کمتر مسافت بیشتری را طی خواهید کرد. علاوه بر این استفاده از دستگاه کاهنده مغناطیسی هوشمند باعث بالا رفتن عمر قطعات داخل موتور، کاهش آلاینده ها و در نتیجه بهتر شدن کارکرد موتور می شود. شما می توانید مطالب زیر را در خصوص این محصول مطالعه کنید تا با آن بهتر آشنا شوید.

بهترین روش کاهش مصرف بنزین

تاثیر دستگاه کاهنده مصرف سوخت مغناطیسی روی سلامت موتور خودر


 

atb-atb save fuel