ATB Save Fuel-کاهنده سوخت
logo-samandehi

atb save fuel

راههای بالا بردن قدرت موتور خودرو

داشتن یک ماشین پر قدرت و با سرعت بالا چیزی است که خیلی از افراد دوست دارند و صد البته راه های مختلفی برای بالا بردن قدرت خودرو یا همان تیونینگ خودرو است که در این مطلب از گروه ATB در مورد ان صحبت خواهیم کرد.

اگر از آن دسته افراد ماشین باز دو آتشه باشید، حتما به فکر تیونینگ ماشین خود یا همان بالا بردن شتاب، سرعت و قدرت خودرو افتاده اید. در ادامه این مطلب راهکار هایی را در این خصوص در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید به  راحتی قدرت خودرو خود را بالا تر ببرید. روش هایی که در ادامه برای شما معرفی می کنیم عبارتند از: "دستکاری موتور" و "استفاده از لوازم جانبی مخصوص این کار" روش اول که دستکاری موتور باشد نیاز به  تخصص و دانش فنی بالایی از موتور خودرو می باشد ولی روش دوم شامل راهکار هایی است که خود شما هم می توانید با انجام آنها قدرت موتور خودرو خود را بالا ببرید.

 

چطور قدرت موتور خودرو خود را بالا ببریم.

  • همانطور که گفتیم که یکی از راه های تقویت قدرت موتور این است که روند رسیدن هوای کافی به موتور را کنترل کنیم، شما می توانید با استفاده از فیلتر هوای اسپرت و سیستم خنک کننده قوی هوای تازه و مناسب را به موتور برسانید و شاهد افزایش قدرت آن باشید.
  • راهکار بعدی برای افزایش قدرت موتور شما این است که وزن خودرو خود را کاهش دهید، دلیل آن هم کاملا واضح است. زمانی که خودرو شما سنگین تر از حد مجاز باشد قدرت موتور شما با صرف حمل بار اضافی شود و به  این ترتیب شما شاهد کاهش قدرت خودرو خود خواهید شد. برای کاهش وزن خودرو می توانید از رینگ های آلومینیومی سبکتر استفاده کنید، جنس شیشه های خودرو را عوض کنید و وسایل اضافه را از درون صندوق عقب تخلیه  کنید.
  • از دستگاه کاهنده مصرف سوخت ATB استفاده کنید، چون همانطور که در مقالات قبلی گفتیم این دستگاه باعث می شود که بنزین وارد شده به موتور شما از نظر ملکولی ساختار منظمی پیدا کند و به این ترتیب بنزین به شکل بهتری با هوا ترکیب شود و عملیات احتراق در موتور بهتر انجام شود و به این ترتیب قدرت موتور افزایش پیدا کند. علاوه بر این، دستگاه کاهنده مصرف سوخت ATB مصرف سوخت خودرو را بین 15 تا 25 درصد کاهش می دهد و همچنین باعث می شود که موتور شما راندمان بهتری داشته باشد.
  • اگر از خودرو های امروزی استفاده می کنید، می توانید با استفاده از تغییر چیپ ست ECU قدرت موتور خود را افزایش دهید. چون این چیپ ست ها طوری طراحی شده اند که خودرو شما را در حالت عادی نگه دارند، پس اگر می خواهید قدرت خودرو خود را افزایش دهید می توانید چیپ ست خود را بایک چیپ ست اسپرت عوض کنید یا از یک  فرد متخصص بخواهید که چیپ ست ماشین را تغییر دهد.
  • در خودرو های معمولی مسیر خروجی هوا یا همان اگزوز دارای پیچیدگی زیادی است که این باعث می شود که تخلیه موتور از دود درست صورت نگیرد و به این ترتیب بازده موتور خودرو شما کاهش یابد. برای حل این مشکل بهتر است که خودرو را به  یک فرد متخصص بسپارید.
  • یکی از روش های بسیار مفید و کارآمد استفاده از سیستم توربو شارژ است. نصب این قطعه بر روی خودرو باید توسط افراد حرفه ای انجام شود، اما زمانی که این قطعه را نصب میکنید شاهد افزایش قدرت خودروی خود تا 50 درصد خواهید بود.

در صورتی که به سلامت و افزایش راندمان خودرو خود اهمیت می دهید می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید.

atb-atb save fuel