ATB Save Fuel-کاهنده سوخت
logo-samandehi

atb save fuel

ترفند های کاهش مصرف بنزین

ترفند های کاهش مصرف بنزین که در این مطلب برای شما توضیح می دهیم باعث می شود که شما بتوانید در زمان رانندگی مصرف سوخت خودرو خود را کاهش دهید و در مصرف بنزین صرفه جویی کنید.

روش های زیادی برای کاهش مصرف سوخت وجود دارد و هر کدام از این روش ها در شرایط خاصی قابل استفاده اند، اما در بین این روش ها، مواردی هستند که شما می توانید از آنها زمانی که در حال رانندگی هستید استفاده کنید و به سادگی مصرف سوخت خود را کاهش دهید.

 

ترفند های کاهش مصرف بنزین در حرکت

 

از ترمز های ناگهانی خودداری کنید.

به غیر از زمان هایی که مجبور هستید به صورت ناگهانی ترمز کنید، در سایر مواقع از این کار خودداری کنید؛ چون این کار باعث می شود که مصرف سوخت خودر شما افزایش پیدا کند.البته این موضوع را نباید فراموش کرد که برخی از افرد عادت دارند که به این صورت رانندگی کنند، در صورتی که شما از این دسته افراد هستید حتما به  فکر ترک این عادت باشید.

 

در رانندگی سرعت خود را ناگهان کم یا زیاد نکنید.

سرعت دادن ناگهانی و یا کم کردن سرعت ناگهانی زمانی که بیش از حد انجام شود مصرف سوخت خودرو را بالا خواهد برد، برای همین بهترین کار این است که شتاب ثابتی داشته باشید؛ چون این کار بسیار مصرف بنزین را بالا می برد.

 

در سرعت های بالا سان روف و شیشه خودرو را ببندید.

باز بودن شیشه ها یا سان روف خودرو شما باعث می شود سیستم ایرودینامیک خودرو شما بهم بخورد و فشاری که بر روی موتور شما وارد می شود و بیشتر از حد مجاز باشد. همین فشار بالا بر روی مصرف سوخت شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و به همین دلیل پیشنهاد ما در تیم ATB  برای شما این است که هرگاه سرعت خودرو شما بیشتر از 55 کیلومتر در ساعت بود، برای مصرف کمتر سوخت شیشه ها و سان روف خود را ببندید.
 

در روز های گرم درجه کولر خود را کم کنید

این نکته بسیار مهم را به یاد داشته باشید که هر چقدر درجه کولر شما بیشتر باشد، مصرف سوخت شما هم بیشتر خواهد بود. البته ما منکر این موضوع نیستیم که در ترافیک ها گاهی مجبوریم از کولر استفاده کنیم و هیچ  راه فراری از گرما نیست، ولی شما حداقل می توانید در مواقعی که با سرعت بیشتری در حال حرکت هستید کمتر از کولر خود استفاده کنید.

 

از خاموش کردن خودرو در توقف های کوتاه خوددداری کنید.

تا وقتی که اطمینان ندارید ایستادن شدن با خودرو بیشتر از 2 دقیقه  طول می کشد، خودروی خود را خاموش نکنید، دلیل آن هم این است است که در زمان استارت زدن تقریبا به  اندازه  1 تا 2 دقیقه خودرو بنزین  بیشتری مصرف می کند، این در صورتی است که خودرو در حالت ایستاده سوخت بسیار کمی مصرف می کند. البته در صورتی که می دانید مدت طولانی در مجبور به  توقف هستید حتما خودرو خود را خاموش کنید.

 

خب، امیدواریم که این مطلب توانسته باشد راهکار ها و ترفند های مناسبی در اختیار شما قرار دهد، این موضوع بسیار مهم را به  یاد داشته باشید که داشتن اطلاعات مناسب می تواند در شرایط مختلف به  مصرف سوخت خودرو، بالا رفتن توان و سرعت و کاهش آلودگی کمک  فرآوانی کند. به همین دلیل در پایان مطالبی را در این خصوص در اختیار شما قرار داده ایم:

 

راههای بالا بردن قدرت موتور خودرو

تاثیر دستگاه کاهنده مصرف سوخت مغناطیسی روی سلامت موتور خودرو

چطور خودرو خود را سالم نگه داریم؟

 

atb-atb save fuel