ATB Save Fuel-کاهنده سوخت
logo-samandehi

atb save fuel

دلایل درست گاز نخوردن خودرو

گاز نخوردن خودرو یا تنظیم نبودن گاز خوردن خود را می تواند دلایل مختلفی دارد که شما باید آن ها را بشناسید و بدانید که برای برطرف کردن این مشکلات خودرو خود را پش کدام متخصص ببرید

در این مطلب قصد داریم که دلایل گاز نخورد خودرو را با هم بررسی کنیم و برای حل این مشکل راهکار هایی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

دلایل گاز نخوردن خودرو چیست؟

  • اولین موردی که باید در صورت بروز این مشکل آن را بررسی کنید وضعیت استپر موتور است، چون وقتی استپر موتور در زمان عقب و جلو کردن میله فلزی مخروطی شکل موجود در موتور مشکل داشته باشد خودرو شما در زمان گاز خوردن یا در حالت ثابت (سلو) نمی تواند به  صورت یکسان و مداوم کار کند.
  • قدم بعدی برای حل این مشکل این است که موقعیت پدال گاز خود را بررسی کنید. در صورتی که این قسمت دچار مشکلی شده باشد، پارامتر های ارسال شده به ECU خودرو دچار مشکل می شوند و این موضوع باعث می شود که خودرو از حالت عادی خود خارج شود. برای بررسی این مشکل شما باید از دستگاه دیاک استفاده کنید و یا خودرو را با یک نمونه  سالم تست کنید.
  • احتمال بعدی این است که مپ سنسور خودرو شما دچار مشکل شده باشد. البته زمانی که شما به این مشکل برمی خورید می توانید آنرا به  راحتی با دستگاه دیاک  تشخیص دهید و یا یک نمونه  سالم را جایگزین آن کنید تا مشکل برطرف شود.
  • اگر سیستم جرقه زنی و تخلیه  کویل خودرو شما مشکل داشته باشد، احتمالا دور موتور خودرو شما دچار نوسان خواهد شد. در چنین وضعیتی باید ابتدا شمع ها را بررسی کنید، وایر ها و فنر های سر شمع باید سالم و بدون ترک باشند و اگر نیاز بود آنها را تعویض کنید. مورد بعدی در این مرحله بررسی کویل است که وقتی از دستگاه تست استفاده می کنید می توانید اشکلات آنرا پیدا کنید و به راحتی با تعویض کردن قطعات این مشکلات را برطرف کنید.
  • وقتی در حالت درجا یا سلو خودرو شما دچار تغییرات زیاد و نا منظم است، یکی از دلایل آن می تواند خراب بودن سیستم پاشش سوخت و یا خراب سیستم ارسال اکسیژن باشد. در چنین حالتی شما باید سنسور اکسیژن خود را بررسی کنید و به این صورت اگر عملکرد آن غیر عادی بود، احتمالا یعنی سنسور اکسیژن خراب است. همچنین این موضوع را در این قسمت باید به  یاد داشته باشید که خرابی سنسور اکسیژن همیشه باعث نمی شود که چراغ چک خودرو روشن شود و از طرفی دلیل تمامی این مشکلات ممکن است که خرابی سیستم برق خودرو باشد، از طرف این موضوع را باید به یاد داشته باشید که بعد از تعمیر یا تعویض قطعات باید خطای مربوط به  آن را در کامپیوتر خودرو پاک کنید.
  • کیفیت بنزین روی احتراق آن تاثیر بسیار زیادی دارد و همچنین سیستم پمپ بنزین نیز یکی از موارد بسیار مهمی است که شما باید به آن توجه داشته باشید و در صورتی که به مشکلی برمی خورید آن را مورد بررسی قرار دهید. یکی از راههای بالا بردن کیفیت بنزین در زمان سوختن استفاده از دستگاه کاهنده مصرف سوخت مغناطیسی ATB می باشد.
  • راه حل بعدی این است که انژکتور های خودرو را تست کنید، برای تست ابتدا باید ریل سوخت را باز و انژکتور را روی دستگاه شستشوی انژکتور تست کنید و مقدار پاشش سوخت آن را مشخص کنید.

 

atb-atb save fuel