ATB Save Fuel-کاهنده سوخت
logo-samandehi

atb save fuel

روش های از بین بردن رسوبات موتور خودرو

روش های از بین بردن رسوبات موتور خودرو که در این مطلب به شما معرفی می کنیم، علاوه بر راههای برطرف کردن رسوبات موتور خودرو راههای جلوگیری از رسوب ها و دلیل ایجاد شدن این رسوبات را با هم بررسی می نیم تا بتواند بهتر این مشکل را حل کنید.

چطور رسوبات موتور خودرو را از بین ببریم؟

یکی از مواردی که باید در خصوص خودرو خود به یاد داشته باشید این است که موتور خودرو شما در طول زمان دچار رسوباتی می شود که این موارد باعث کاهش راندمان خودرو شما خواهند شد و شما باید به برطرف کردن آن ها توجه داشته باشید. اما تا زمانی که شما ندانید منشاء بوجود آمدن این رسوبات چیست، نمی توانید هیچ اقدام مفیدی در راستای برطرف کردن این عیب ها انجام دهید. به همین دلیل در این مطلب از گروه ATB قصد داریم که دلیل بوجود آمدن این رسوبات، راه های از بین بردن آنها و راههای جلوگیری از بوجود آمدن آنها را با هم بررسی کنیم.

 

رسوبات موتور خودرو چطور به وجود می آیند؟

چه در موتور های انژکتوری و چه در موتور های کاربراتوری وقتی بنزین از لوله ها عبور می کند مقدار کمی از آن تبخیر می شود و به این صورت روی لبه های باریک و جداره ها و یا درز ها رسوب می کند.
همچنین وقتی درموتور های انژکتوری بنزین در کنار سوپاپ های مربوط به  هوا پاشیده می شود، چون این قسمت ها داغ است قسمتی از بنزین در همان محل رسوب می کند که البته می توان گفت که بخش زیادی از این رسوبات در زمان کارکرد موتور توسط بنزینی که به  موتور وارد می شود شسته می شود و از بین می رود.
دست بعدی رسوبات موتور که از دو دسته قبلی مضر تر هستند، رسوباتی هستند که از عمل احتراق و به مرور زمان بوجود می آیند و می توان گفت آنها همان دوده هایی هستند که آهسته آهسته درون موتور رسوب می کنند و به این صورت کم کم باعث می شوند که قدرت موتور کاهش پیدا کند و اگر به این موضوع رسیدگی نشود ممکن است مشکلات جدی تری برای شما بوجود بیاید و مجبور باشید که هزینه های بیشتری بدهید.

 

چطور از ایجاد رسوبات موتور جلوگیری کنیم؟

بهترین روش برای جلوگیری از ایجاد رسوبات بنزین و دوده استفاده از دستگاه مغناطیس کننده سوخت است، این دستگاه علاوه بر این که مصرف بنزین خودرو شما را بین 15 تا 25 درصد کاهش می دهد، باعث می شود که ساهتار ملکولی بنزین به گونه ای شود که راحت تر با هوا مخلوط شود و در نتیجه عمل احتراق بهتر انجام می شود و شما مجبور نیستید با بنزین ها نیمه سوخته و دوده ها دست و پنجه نرم کنید. ازطرفی وقتی ساختار بنزین وارد شده به موتور شما اصلاح شده باشد کم کم و به  مرور زمان می تواند منافظ، سر سیلندر ها و... را رسوب زدایی کند و به این صورت شما با استفاده از این دستگاه با یک تیر چند نشان را زده اید.
برای مطالعه بیشتر در خصوص دستگاه کاهنده سوخت مغناطیسی می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید.

کاهنده مغناطیسی هوشمند ( اتصال سوکتی )

کاهنده مغناطیسی هوشمند ( اتصال معمولی )

 

راه های دیگر برای از بین بردن رسوبات موتور خودرو

  • استفاده از رسوب زدا های مخصوص که برای این کار در نظر گرفته شده اند؛ اگر استفاده از این روش را دارید باید در جریان باشید که از جرم گیر هایی استفاده کنید که برای همه قسمت های خودرو قابل استفاده باشد.
  • تمیز کردن رسوبات به صورت دستی:  برای این کار شما باید تخصص لازم  برای این کار را داشته باشید تا به  مشکلات دیگری برنخورید.

atb-atb save fuel